×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
סטודנטים

סרט על יחסי משפחה מתוחים על רקע חיפה של מלחמת לבנון השנייה.

סרט המספר את סיפור של חונך נפשי ובין חניכו, קצין צה"ל פגוע נפש, על רקע עיירות הדרום.

סרט תיעודי על סיפורו האישי של הבמאי, שגילה לאחרונה כי בעבר סבתו התאסלמה, ומאז הוצגה בפניו כ"הדודה מסחנין".

סרט על יחסיהם של שני חברים, אמני קומיקס מזדקנים. הסרט כולל קטעי אנימציה.

יוצר הסרט חוזר, אחרי שנים, לפגוש את דיירי הבניין הירושלמי בו גדל ולהתמודד עם מותם של הוריו. לאורך המפגש המחודש עם מי שנותרו מן המרקם הקהילתי הקטן, העשיר ודובר הרוסית של ילדותו, הולכת ונפתחת עבורו האפשרות לגעת שוב בזיכרון העבר ולהשלים עם שברי ההווה. סיפורי המצולמים, מהגרים מברית המועצות לשעבר, טעונים בגעגועים לזמן ולמקום שלא קיימים יותר אלא בזיכרון. לאורך הסרט הם מצטרפים לפסיפס אחד ויוצרים הד למסעו הפרטי של היוצר.

אהרון בחור ישיבה, ניתק קשר עם עמוס אביו כבר לפני שנים. אהרון לא רוצה להגיע הביתה לשבת, כדי לא לפגוש את עמוס שמגיע. אהרון מחליט להישאר לבד בישיבה בשבת החופשית. כמה דקות לפני כניסת השבת מגיע עמוס. בעל כורחו של אהרון הם נשארים לבלות את השבת יחד. השקט, המבוכה והמתח השוררים ביניהם מלווים את התפילות והסעודות שהם מעבירים ביחד. במהלך השבת עמוס מנסה להתקרב לאהרון בחשש גדול ובמבוכה, ואילו אהרון נלחם ברצון לקשר ובגעגוע הישן ומנסה להסתיר אותם כל הזמן. בסופו של דבר, כשנראה שהקרח מתחיל להיסדק- מסתבר שכבר מאוחר מדי.

הזדמנות נדירה להשיב זיכרון ילדות גוררת את סגל למסע קיצוני בנבכי זהותו.

דינה ואפרים, זוג לא צעיר, בוחנים בקפדנות את הדירה החדשה והריקה אותה רכשו ובה יעברו לגור בקרוב. בעוד מספר חודשים הם עתידים להשאיר מאחוריהם שבעים שנות חיים בתל אביב, ולעבור לירושלים. לעת עתה הם משקיעים עצמם בפרטים הקטנים – בחירת שיש וארונות מטבח, מדידות חדר השינה, התאמת צבעי המזוזות לצבעי המשקופים. ההתעסקות בפרטים מחפה על העצב והכאב של הפרידה, על הפחדים והחששות מהשינוי.

אפרים ודינה הם סבא וסבתא שלי, והם לא מבינים למה הם נושא לסרט. אם שואלים את סבתא, היא לא חושבת שמה שיש בינה לבין סבא זה "סיפור אהבה". בסך הכל הם נשואים למעלה מחמישים שנה ועושים הכל יחד. אפילו שטיפת הכלים אחרי האוכל היא משימה משותפת – סבתא שוטפת וסבא מנגב.

המשבר אורב לפתחם. על גדות נהר הירקון הם נפרדים מהעיר שהייתה להם בית. נפרדים גם מבית הכנסת, מהחברים, מכל ההרגלים שהיו להם. אבל יש להם את האומץ להתחיל מחדש.

רגע לפני תחילת האימון המסכם לאליפות הנוער בשחייה, המאמנת מוציאה מהאימון את דניה השחיינית האהובה עליה. דניה שאינה מבינה את פשר ההרחקה מופתעת לגלות את אביה שהגיע לאימון כדי לספר לה שאימה שסבלה ממחלה ממושכת,נפטרה.

דניה אינה מסוגלת להתמודד עם הבשורה ומנסה להיאחז בתחרות השחייה ובעולם התת-מימי כמפלט מהכאב.
על אף הפצרותיו של אביה וניסיונות התמיכה של אחותה הבכורה, דניה מחליטה בבוקר הלוויה ללכת לתחרות השחייה, ובה היא מגלה שהכאב כבר השיג אותה.