×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 62
סטודנטים

שאול, נביא אובדני, אשר סרה מימנו רוח הנבואה. ויהונתן צעיר המנסה להתגבר על התאבדות חברו, נפגשים בטרמפיאדה בעת ששאול מנסה לשדוד את יהונתן.

השוד לא צולח, אך שאול מתאהב ביהונתן ומחליט להצטרף אליו. במהלך הנסיעה המפוקפקת הם פוגשים בבחורה מסתורית ומיד הם מצרפים גם אותה לנסיעה וזאת מאחר ושאול חושד בה שאולי היא המשיח. יחד הם יוצאים למסע לנבכי ליבתם של צרכני אהבה כפייתיים ושבורים

הסרט מצייר את דיוקנו של בית הקברות בקיבוץ גבעת השלושה, חלקה חקלאית שהומרה בחלקות קבר. הוא מלווה את החיים הרוחשים בו לאורך מחזור של שנה אחת: מהיובש והדעיכה אל הלבלוב והפריחה. שם בין בין ההיות לאי היות, בין הנעדר הנוכח והנוכח הנעדר, חורים נפערים באדמה, שלטי "שמור" נטעים וכיסאות פלסטיק מיותמים מחכים ליושבים.

יום בחייה של אישה צעירה שחיה חיים של שתיקה ובדידות עם חברה הדג. השקט מופר כאשר דייר חדש נכנס לדירה מעבר לקיר, ולמרות הצלילים והרעש התמידיים הבוקעים מדירתו, ואולי בזכותם, היא מוצאת עצמה נמשכת לעולמו.

הסרט ממחיש את אלוהים ואת הדרכים השונות להאמין בו דרך דמיונם של ילדים בהסתמך על ראיונות אמיתיים עם ילדים מהמגזרים השונים. הסרט מנסה להחיות את דמותו של אלוהים הנבנת מתוך דמיונם של ילדים בדגש על ראיית העולם השונה שלהם והרקע החברתי השונה. הצלילה לעולם הדמיון באמצעות האנימציה מאפשרת לצופה להתחבר לקסם של האמונה והדימיון הראשוניים והתמימים, ויחד עם זאת מהווה מראה של החברה ונוגעת בשאלות פילוסופיות המטרידות את כולנו מאז ומעולם.

שני האחים לבית עדאקי, אהוד וזמיר, שניהם אנשים בשנות השבעים לחייהם, גרים בשני קצוות העולם, האחד בישראל והשני בארצות הברית.
שניהם נולדו וגדלו בארץ ישראל על ברכי אביהם, החזן התימני יחיאל עדאקי אשר היה אדם ידוע בארץ בתקופת המנדט כשדרן תרבות תימן ברדיו "קול ירושלים" בשנות ה-40' של המאה ה-20.
היריבות ביניהם התחילה עוד בינקותם כשהיו רבים על הבלי ילדים, והמשיכה עד לעצם היום הזה.
זמיר, האח הצעיר, שלא יכל לסבול את המצב ואת חוסר התמיכה המשפחתית לה הוא שאף עזב את הארץ.
אחד המשברים הגדולים ביניהם היה אחרי מות האב, המריבה על הירושה!

ערב פסח בבסיס זה אף פעם לא קל. במיוחד לא כשאתה עובד רס"ר,  אהובת נעורייך מגיעה לביקור, וכל החיילים בבסיס שלך הופכים לזומבים קניבלים. הלילה הזה, הצבא באמת צועד על קיבתו.

הסרט מתרחש ביום אחד , ב24 לדצמבר, יום חג המולד וחג החנוכה. מגדה ויוטקה , שתי החיות עולות חדשות מהונגריה , מתגוררות במרכז קליטה בישראל. מגדה, שמאז שהגיע לארץ לפני שלוש שנים לא חגגה את גם המולד , מסרבת לבקשת אחותה שזו לה השנה הראשונה בארץ , לחגוג איתה כריסמס כפי שעשו בילדותן. מהלך היום שיעבור על שתי האחיות בנפרד ועד למפגש בניהן שוב בתחנת המשטרה, יבהיר להן כי הדבר היציב והבטוח ביותר בחייהן הוא לא זהותן החצויה ולא השפה, אלה הקשר ביניהן.

מרתה היא עובדת זרה המטפלת בזקנה גוססת המסרבת למות. מרתה מרגישה כלואה ומוצאת מפלט בעולם בדיוני, אך כשהיא מחליטה לצאת לחופשי גם בעולם האמיתי היא מגלה שלחופש יש מחיר

הבדידות מעולם לא היתה מוחשית כל-כך עבור זאב, אשר בשנות השישים לחייו אשתו עוזבת אותו לטובת גבר אחר, ומותירה אותו לבדו עם מחשבותיו, משוגותיו וקנאותיו, ועם התשוקה העמומה לחיים ולאהבה. היישר מלב-ליבם של חיים שלא נחְיוּ, תגיע אולי לידה שלא קדם לה שום הריון; ואולי לא תגיע כלל...

כשסבא שלי היה בן 100 הוא בא לגור איתנו בבית. רק שסבא היה לויתן כחול גדול. הוא התיישב איפה שפעם היינו רואים משם את הים. תמיד הוא שם, שותה תה ומסתיר את הים.